Bayburt Havadis

(Özel) Bayburtlu kadınlar tuval karşısına geçip duygularını resmettiler

BAYBURTLU 69 KADIN “69 KADIN 69 TUVAL RESİM ETKİNLİĞİ” KAPSAMINDA 1800 RAKIMLI TEPE ÜZERİNE KURULAN BAKSI MÜZESİNDE TUVAL KARŞISINA GEÇİP DUYGULARINI RESMETTİLER

(Özel) Bayburtlu kadınlar tuval karşısına geçip duygularını resmettiler
127 views
02 Eylül 2021 - 13:51

Bayburtlu 69 kadın “69 kadın 69 tuval resim etkinliği” kapsamında 1800 rakımlı tepe üzerine kurulan Baksı Müzesinde tuval karşısına geçip duygularını resmetti.

Bayburt Üreten Eller Kadın Kültür Sanat Festivali kapsamında Baksı Müzesinde “69 kadın 69 tuval resim etkinliği” 69 kadının katılımıyla gerçekleşti. Her bir kadının resim yaptığı etkinlikte kadınlar özgürce resimler çizerek duygularını tuvale yansıttı. Müze kurucusu Hüsamettin Koçan, gerçekleştirilen etkinlikten memnuniyet duyduğunu dile getirerek, müze olarak kadınların her türlü faaliyetlerini desteklediklerini söyledi. Koçan, yapılan resimlerde umutla birlikte endişelerin de resmedildiğini gördüğünü vurgulayarak, gençlerin resimlerde daha endişeli resimler çizdiğini, orta yaştaki kadınların daha umutlu çizimler gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yapılan etkinlikte kadınların dünyaya bakış açısını görmenin mümkün olduğunu ifade eden Koçan, “Çizilen resimler kadınların kimliklerini, dünyaya bakış açılarını yansıtıyor. Cıvıl cıvıl ve gelecekçi iyimser bir tablo görüyorum. Bu gibi bir etkinliğin içerisinde olmaktan mutluluk duyuyorum. Her alanda olduğu gibi sanat alanında kadınları görmek gerçekten umut verici” şeklinde konuştu.

Pandemi koşullarından dolayı etkinlik fırsatı bulamayan kadınlar festival kapsamında iyi vakit geçirerek eğlendiklerini dile getirdiler. Resim etkinliği kadınların çizimlerinin değerlendirilmesinin ardından son buldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.