Bayburt Havadis

Bayburt’ta ortaokul öğrencileri sinemada buluştu

BAYBURT’TA ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE TARİH BİLİNCİ AŞILAMAK AMACIYLA BAYBURT VALİLİĞİ KOORDİNASYONUNDA PROJE BAŞLATILDI. PROJE KAPSAMINDA ÖĞRENCİLER 1071 MALAZGİRT İSİMLİ FİLMİN GÖSTERİMİNE GÖTÜRÜLDÜ

Bayburt’ta ortaokul öğrencileri sinemada buluştu
166 views
19 Şubat 2022 - 11:10

Bayburt’ta ortaokul öğrencilerine tarih bilinci aşılamak amacıyla Bayburt Valiliği koordinasyonunda proje başlatıldı. Proje kapsamında öğrenciler 1071 Malazgirt isimli filmin gösterimine götürüldü.

Projeye ilk etapta beş okul dâhil edildi. Projenin, kapsamı genişletilerek devam ettirilmesi hedefleniyor. Bayburt Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Adabaşı, Konursu, Sancaktepe, Masat ve Çayıryolu köylerindeki İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri yer aldı. Etkinlikte öğrencilerin yaşadığı heyecan ve mutluluk fotoğraf karelerine yansıdı.

Filmi seyreden ve keyifli anlar yaşayan öğrenciler, Vali Cüneyt Epcim ve projenin hayata geçirilmesinde emeği olanlara teşekkür ettiler.

Projenin tarihi olayları eğlenceli biçimde öğrenmelerine yardım etmesinin yanı sıra kendileri açısından da farklı bir sosyal aktivite olduğunu da kaydeden öğrenciler projenin devam ettirilmesini istedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.