Bayburt Havadis

Bayburt’ta yerinde aşı dönemi

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN İŞÇİLERİN AŞILARININ MOBİL AŞI HİZMETLERİ İLE İŞ YERLERİNDE YAPILACAĞINI AÇIKLAMASININ ARDINDAN BAYBURT’TA BULUNAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE AŞI ÇALIŞMASI YAPILDI.

Bayburt’ta yerinde aşı dönemi
147 views
21 Haziran 2021 - 8:20

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın işçilerin aşılarının mobil aşı hizmetleri ile iş yerlerinde yapılacağını açıklamasının ardından Bayburt’ta bulunan Organize Sanayi Bölgesi’nde aşı çalışması yapıldı.

İş kaybının önüne geçmek için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın işçilerin aşılarını fabrikalarında olacağını açıklamasının ardından Bayburt’ta İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri mobil aşı çalışmalarına başladı. Bayburt Devlet Hastanesi ve Aile Hekimliklerince etkin bir şekilde yürütülen Covid-19 aşı uygulamalarına ek olarak Sağlık Bakanlığının başlattığı yerinde aşı uygulaması kapsamında vakit kaybedilmeden yerinde aşı çalışmaları Bayburt İl Sağlık Müdürlüğünce devam etmektedir.

Bayburt İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Bu kapsamda Organize Sanayi Bölgesi’nde üretimin bizzat içerisinde olan OSB çalışanlarının randevu almadan, herhangi bir iş gücü kaybına mahal vermeden, ambulanslarımızın eşlik ettiği doktorlu mobil aşı ekiplerimiz tarafından Covid-19 aşılarını iş yerlerinde yapıyoruz. OSB çalışanları önceden randevu almamış olsa bile herhangi bir işleme gerek olmaksızın mobil aşı uygulama noktalarında aşılar uygulanabilecektir. Tüm OSB çalışanlarını, aşılarını yaptırarak Covid-19 salgını ile mücadele etmeye davet ediyoruz.” denildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.