Bayburt Havadis

Bayburt için ‘kızıl elma’ denilen proje hayata geçiyor

BAYBURT BELEDİYESİ TARAFINDAN KENTTE YAPILACAK OLAN İÇME SUYU ARITMA TESİSİ İÇİN SAHA ÇALIŞMALARI BAŞLADI. BAYBURT BELEDİYE BAŞKANI HÜKMÜ PEKMEZCİ ÇALIŞMA İLE ALAKALI, “BAYBURT İÇİN ‘KIZIL ELMAMIZ’ DEDİĞİMİZ PROJEMİZ HAYATA GEÇTİĞİNDE HEMŞERİLERİMİZ ARTIK ÇEŞMELERDEN İÇME SUYU TAŞIMAK ZORUNDA KALMAYACAK.” DEDİ.

Bayburt için ‘kızıl elma’ denilen proje hayata geçiyor
88 views
02 Ağustos 2021 - 17:50

Bayburt Belediyesi tarafından kentte yapılacak olan içme suyu arıtma tesisi için saha çalışmaları başladı. Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci çalışma ile alakalı, “Bayburt için ‘kızıl elmamız’ dediğimiz projemiz hayata geçtiğinde hemşerilerimiz artık çeşmelerden içme suyu taşımak zorunda kalmayacak.” dedi.

Musluklardan daha sağlıklı ve kaliteli su akmasını sağlamak amacıyla Bayburt Belediyesi tarafından uzun zamandır üzerinde çalışılan içme suyu arıtma tesisi projesi kapsamında Bayburt merkeze bağlı Gez köyü yakınlarında sondaj ve zemin etüdü çalışması başlatıldı.

Çalışmaları yerinde takip eden Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci konuya ilişkin verdiği bilgide, “Bayburt’umuzun en büyük sorunlarından biri olan şehir şebekesi içme suyunun sertlik oranındaki problemini inşallah çözüyoruz. Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız projemiz kapsamında saha çalışması aşamasına geldik. Gez köyümüz yakınlarında başlattığımız sondaj ve zemin etüdüyle birlikte projemizi hızlandıracağız. Yılsonuna kadar tamamlamayı amaçladığımız projemizi ihaleye çıkararak içme suyu arıtma tesisimizin inşasına başlamış olacağız. Bayburt için ‘kızıl elmamız’ dediğimiz projemiz hayata geçtiğinde hemşerilerimiz artık çeşmelerden içme suyu taşımak zorunda kalmayacak. İnşallah evlerimizin çeşmelerinden akan su, pet şişelerde satılan su kalitesinde olacak. Bayburt’un kronikleşen sorunlarından birine daha son vermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.