Bayburt Havadis

Türkiye’nin en çok atıf alan bilim insanları sıralamasında Bayburt’tan 5 isim yer aldı

BAYBURT ÜNİVERSİTESİNDEN 5 İSİM; GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ ÇALIŞMALARLA EN ÇOK ATIF ALAN VE EN YÜKSEK H İNDEX’İNE SAHİP TÜRKİYE’NİN 10 BİN AKADEMİSYENİNİ GÖSTEREN LİSTEDE YERİNİ ALDI

Türkiye’nin en çok atıf alan bilim insanları sıralamasında Bayburt’tan 5 isim yer aldı
108 views
16 Aralık 2021 - 9:10

Bayburt Üniversitesinden 5 isim; gerçekleştirdikleri çalışmalarla en çok atıf alan ve en yüksek H index’ine sahip Türkiye’nin 10 bin akademisyenini gösteren listede yerini aldı.

Bilim insanlarının, H index, i10 index, atıf sayısı gibi verilerini temel alarak üretkenlik katsayısını ve aynı zamanda üniversite, ülke, bölge, dünya, temel alan; branşlardaki değerlendirmesini yapan bir çalışma olan AD Scientific Index verileri yayınlandı.

212 ülke ve 14.110 Üniversitedeki 712.000 akademisyenden oluşan listede yer alan Türkiye adresli Üniversite ve kurumlardaki en çok atıf alan ve en yüksek H index’ine sahip ilk 10.000 akademisyeni gösteren listede Bayburt Üniversitesinden 5 farklı isim yer aldı.

adscientificindex.com adresinden yayınlanan “AD Scientific Index- 2022 – Türkiye’nin En İyi 10.000 Bilim İnsanı (Turkey Top 10.000 Scientists)” listesine göre; Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen-Spor Bilimleri ve İslami İlimler; Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümünden Prof. Dr. Mehmet Çınar-Atom ve Molekül Fiziği, Biyofizik, Kuantum Kimyasal Hesaplama Metotları, Moleküler Spektroskopi; Uygulamalı Bilimler Fakültesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümünden Doç. Dr. Zehra Can-Arı Ürünleri, Apiterapi, Antioksidan, Aktivite, Fenolik Bileşikler, Enzim İnhibisyonu; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikleri Bölümünden Doç. Dr. Başak Toğar- Genetik; Doç. Dr. Volkan Şenay ise İnce Film fiziği, III-V Yarı İletkenler, Katı Hal Piller konularında yaptığı çalışmalarla listede yer alan isimler oldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.