Bayburt Havadis

TEM polisinden “Bu Topraklarda Hepimizin Alın Teri Var” isimli proje

BAYBURT’TA TERÖRLE MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ (TEM) EKİPLERİNCE “BU TOPRAKLARDA HEPİMİZİN ALIN TERİ VAR” İSİMLİ PROJE KAPSAMINDA KARADENİZ’E SEYAHAT EDEN MEVSİMLİK İŞÇİLERİ TAŞIYAN ARAÇLAR UYGULAMA NOKTASINDA KISA SÜRELİĞİNE DURDURULARAK VATANDAŞLAR HEM BİLGİLENDİRİLDİ, HEM DE HEDİYE VERİLDİ

TEM polisinden “Bu Topraklarda Hepimizin Alın Teri Var” isimli proje
69 views
11 Ağustos 2021 - 9:50

Bayburt’ta Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerince “Bu Topraklarda Hepimizin Alın Teri Var” isimli proje kapsamında Karadeniz’e seyahat eden mevsimlik işçileri taşıyan araçlar uygulama noktasında kısa süreliğine durdurularak vatandaşlar hem bilgilendirildi, hem de hediye verildi.

Bayburt’ta TEM ekiplerince “Bu Topraklarda Hepimizin Alın Teri Var” isimli proje bu yıl da kaldığı yerden devam etti. Proje kapsamında Karadeniz’e seyahat eden mevsimlik işçileri taşıyan araçlar uygulama noktasında kısa süreliğine durdurularak TEM ekiplerince vatandaşlara bilgilendirme faaliyetinde bulunuldu, hediyeler verildi.

Bayburt Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği ekipleri tarafından Bayburt Erzurum kara yolu uygulama noktasında “Bu Topraklarda Hepimizin Alın Teri Var” isimli proje geçtiğimiz yıl faaliyete girmişti. Mevsimlik işçilere yönelik bilgilendirme faaliyetinin yürütüldüğü proje bu yıl da devam ettirilerek vatandaşlar bilgilendirildi. Mevsimlik işçi olarak çalışan, Karadeniz Bölgesine seyahat eden vatandaşların seyahat hürriyetini aksatmayacak şekilde sosyal mesafe ve tedbir kuralları uygulanarak bilgilendirme faaliyetleri uygulandı.

Bu kapsamda mevsimlik işçileri taşıyan araçlar Erzurum geliş istikametinde bulunan uygulama noktasında durdurularak, BÖF Büro personeli, araç içerisinde bulunan yolculara bilgiler verdi. TEM Şube Müdürlüğü Personeli yolculara, “Bu Topraklarda Hepimizin Alın Teri Var, Biz Birlikte Türkiye’yiz” yazılı fular, bilgilendirme broşürleri, çocuklar için satranç oyunu, su gibi temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu çanta hediye etti.

Bu tür uygulamalardan memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar, “Biz uygulamadan çok memnunuz, geçen yıl da bizleri bilgilendirip hediyeler vermişlerdi, yine aynı şekilde gece gündüz demeden bizler için çalışıyorlar, yollarda hız konusunda uyarıyorlar, bizlere ufak hediyeler veriyorlar bunlarda bizi son derece memnun ediyor” diye konuştular.

Proje kapsamında vatandaşa bilgiler aktaran Polisler, “Bu Topraklarda Hepimizin Alın Teri Var, Biz Birlikte Türkiye’yiz sloganı ile başlattığımız projemizin içinde barındırdığı değerlerin insanımızın içinde olduğunu bir kez daha görmek biz BÖF personeline de ayrı bir motivasyon sağlamıştır” diye belirtti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.