Bayburt Havadis

Kenan Yavuz Etnoğrafya Müzesi’nde “Harman Şenliği” düzenlendi

BAYBURT’UN BEŞPINAR KÖYÜNDE BULUNAN KENAN YAVUZ ETNOĞRAFYA MÜZESİ’NDE “HARMAN ŞENLİĞİ” DÜZENLENDİ. BÖLGEDE ASIRLARDIR İNSAN GÜCÜ İLE KULLANILAN TARIM ALETLERİNİN KULLANILDIĞI ETKİNLİKTE EKİNLER TIRPAN İLE ELDE BİÇİLİP BAĞ YAPILARAK AT ARABASI İLE MÜZEDE Kİ HARMANA GETİRİLDİ VE GEM SÜRÜLEREK BUĞDAYLAR SON HALİNİ ALDI.

Kenan Yavuz Etnoğrafya Müzesi’nde “Harman Şenliği” düzenlendi
210 views
29 Temmuz 2020 - 13:30

Bayburt’un Beşpınar köyünde bulunan Kenan Yavuz Etnoğrafya Müzesi’nde “Harman Şenliği” düzenlendi. Bölgede asırlardır insan gücü ile kullanılan tarım aletlerinin kullanıldığı etkinlikte ekinler tırpan ile elde biçilip bağ yapılarak at arabası ile müzede ki harmana getirildi ve gem sürülerek buğdaylar son halini aldı.

Türküler eşliğinde gerçekleşen “Harman Şenliği” renkli görüntülere sahne oldu.

Düzenlenen etkinlikle Anadolu’nun güzelliklerini, kültürünü, unutulmaya yüz tutmuş muhabbetlerinin yaşatılmaya çalışıldığı belirtildi.

Etkinliğe AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Dr. İbrahim Uslu, İş adamı Ünal Vural, Bayburtlu Gazeteci Dr.Şeref Oğuz, Kenan Yavuz Etnoğrafya Müzesi Danışma Kurulu Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.