Bayburt Havadis

Bayburt’ta “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesi 1 yıl daha uzatıldı

BAYBURT’TA “KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR” PROJESİ 1 YIL DAHA UZATILDI

Bayburt’ta “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesi 1 yıl daha uzatıldı
94 views
15 Ekim 2021 - 11:10

Bayburt Valiliği, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa uyguladığı ‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var’ projesinin süresi 1 yıl daha uzatıldı.

Protokolü geçen yıl imzalanan ve Bayburt’ta küçükbaş hayvancılığı geliştirmek, yerli ırk koyun yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak ve kırsalda yaşayanların hayat standartlarını yükseltmek amacıyla hazırlanan “Köyümde Yaşamak İçin Bir ‘Sürü’ Nedenim Var” projesinin süresi 1 yıl daha uzatıldı. Proje kapsamında, 1 yıl ödemesiz, sıfır faizli koyun sürüleri vatandaşlara dağıtılıyor.

Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yapılan açıklamada; “İlimizde küçükbaş hayvan sayısı yürütülen projeler ile artmaya devam etmektedir. 2019 yılında 39 bin olan küçükbaş hayvan sayımız 2021 yılında 99 bin sayısına ulaşmıştır. Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var projesini 1 yıl daha uzattık. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun.” denildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.