Bayburt Havadis

Bayburt’ta kaçak avlanan 4 kişiye yasal işlem yapıldı

2021 YILI AV SEZONU BAŞLADI, 15 KASIM TARİHİNDE SON BULACAK. ÇARŞAMBA, CUMARTESİ, PAZAR VE RESMİ TATİL GÜNLERİNDE AVLANMA SERBEST OLACAK

Bayburt’ta kaçak avlanan 4 kişiye yasal işlem yapıldı
114 views
24 Ağustos 2021 - 9:05

2021 yılı av sezonu başladı, 15 Kasım tarihinde son bulacak. Çarşamba, Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde avlanma serbest olacak. Bayburt’ta av sezonunun başlamasıyla birlikte kaçak avlanan 4 kişiye yasal işlem yapıldı.

Av sezonunun başlamasıyla birlikte Bayburt’ta Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) ekiplerince koruma ve kontrol denetimleri gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde 210 avcı denetlenirken 4 kişiye yasal işlem yapıldı.

Yeni av sezonuyla ilgili avcıların avlanma hakkını elde edebilmeleri için Avcılık Belgesi almaları ve belirlenen avlanma izin ücretini İl Şube Müdürlüklerinin döner sermaye işletmesine ait hesaplarına yatırmaları gerektiği belirtilerek şu bilgilendirme yapıldı:

“Tüm bölgelerimizde bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekinkargası, leşkargası, karabatak, saksağan, yaban domuzu ve çakal avı ile başlayacaktır. Alınan karar uyarınca Çarşamba, Cumartesi, Pazar ve resmi tatillerde (idari tatiller de dahil) av yapılabilecektir. Ayrıca yaban domuzu avı ilave olarak Salı günü de yapılabilecektir.

Avcıların avlanma hakkını elde edebilmeleri için Avcılık Belgesi almaları ve belirlenen avlanma izin ücretini İl Şube Müdürlüklerinin döner sermaye işletmesine ait hesaplarına yatırmaları gerekmektedir. Avcılar, Avlak Yönetim Bilgi Sisteminden (AVBİS), Avcı Avlakta Mobil Uygulamasından (AVA) ve 0850 888 06 06 numaralı çağrı merkezinden gerekli izni aldıktan sonra, genel ve devlet avlaklarda avlanabilecektir. Avcılar; Merkez Av Komisyonun Resmi Gazete ’de yayımlanan 19 sayılı Kararındaki yer alan diğer avlanma esas ve usullerine uymaları zorunludur.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.