Bayburt Havadis

Bayburt’ta avcılar eğitimden geçti

BAYBURT DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR (DKMP) ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNİN İL GENELİNDE AVCILIK FAALİYETLERİNİ SÜRDÜREN AVCILARA YÖNELİK YAPTIĞI EĞİTİM FAALİYETLERİ KAPSAMINDA 23 KURSİYER SERTİFİKAYI ALMAYA HAK KAZANDI

Bayburt’ta avcılar eğitimden geçti
84 views
29 Aralık 2021 - 12:10

Bayburt Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şube Müdürlüğü ekiplerinin il genelinde avcılık faaliyetlerini sürdüren avcılara yönelik yaptığı eğitim faaliyetleri kapsamında 23 kursiyer sertifikayı almaya hak kazandı.

Bayburt Halk Eğitim Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şube Müdürlüğü ile birlikte açılan avcı eğitim kursu tamamlandı. Bilinçli ve sürdürebilir av için düzenlenen avcılık eğitim kurslarında başarılı olan 23 kursiyer ‘Avcı Eğitim Kurs Bitirme Belgesi’ almaya hak kazandı.

Verilen eğitim kurslarında, avcılara av ve yaban hayvanlarını, yaşama ortamlarını, bunların korunmasını ve geliştirilmesini, av ve yaban hayatı yönetimi gibi bilgilerin yanı sıra av köpekleri, avda kullanılan yırtıcılar, sağlık bilgisi, ilk yardım, av silahlıları ve uygulaması, avcılığın tarihi felsefesi ve özü, av için gerekli bilgiler, avcılıkta ahlaki bilgiler, ekoloji bilgisi ve çevrenin korunması ve yurdumuzda av hayvanları başlıkları kapsamında kursiyerlere detaylı bilgiler veriliyor. Ayrıca kursta avcılığın, av turizminin, yaban hayvanlarının üretiminin, toplumun bilinçlendirilmesi, avcıların eğitimi, av ve yaban hayatına ilişkisi ile ilgili bilgiler de avcı eğitim kurslarında yer aldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.