Bayburt Havadis

Bayburt Üniversitesi personellerine ‘Covid-19 Hijyen Eğitimi’ verildi

BAYBURT ÜNİVERSİTESİNDE, 2021-2022 AKADEMİK YILINA HAZIRLIK KAPSAMINDA ÜNİVERSİTEDE GÖREV YAPAN ŞOFÖR, TEMİZLİK VE GÜVENLİK PERSONELLERİNE ‘COVİD-19 İÇERİKLİ HİJYEN EĞİTİMİ’ VERİLDİ.

Bayburt Üniversitesi personellerine ‘Covid-19 Hijyen Eğitimi’ verildi
118 views
17 Eylül 2021 - 17:10

Bayburt Üniversitesinde, 2021-2022 akademik yılına hazırlık kapsamında üniversitede görev yapan şoför, temizlik ve güvenlik personellerine ‘Covid-19 İçerikli Hijyen Eğitimi’ verildi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiyede’de etkili olan pandemi sürecinde Bayburt Üniversitesi, korona virüs salgınına karşı aldığı tedbirlerini genişleterek, yeni akademik dönemde de öğrencilerin ve personelin salgına karşı korunmasını sağlamaya yönelik faaliyetlerine devam ediyor.

Salgın süreci de göz önünde bulundurularak yeni akademik yılın hazırlıklarının sürdürüldüğü Bayburt Üniversitesinde, tüm personel ve öğrencilerin daha hijyenik ortamlarda iş ve eğitimlerine devam edebilmelerini sağlamak adına, üniversitede görev yapan şoför, temizlik ve güvenlik personellerine ’Covid-19 İçerikli Hijyen Eğitimi’ verildi.

Bayburt Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Öğretim Görevlisi İsrafil Ertürk tarafından gerçekleştirilen eğitimler 9-15 Eylül tarihleri arasında yapıldı. Katılımcılara; “Korona virüs Yayılımı, Virüsten Korunma ve Kontrol Yolları, Kişisel Hijyen, İşyeri ve Ofis Temizliği, İşyerlerinde Kullanılan Alet ve Ekipman Temizliği ve Önemi; Atık Yönetimi, Atıkların Kontrolü, İş Sağlığı ve Güvenliği Ekipmanları ile İşaretlemeler, Genel Hijyen Kuralları, Sosyal ve Ortak Kullanım Alanlarındaki Hareket Tarzları, Servislerde Uyulması Gereken Kurallar ve Maske Kullanımı” gibi konularda eğitimler verildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.