Bayburt Havadis

Başkan Pekmezci: “Miraç alemlerin rabbinin sonsuz rahmet ve merhametine ulaşmaktır”

BAYBURT BELEDİYE BAŞKANI HÜKMÜ PEKMEZCİ, MİRAÇ KANDİLİ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLAYARAK, “MİRAÇ ALEMLERİN RABBİNİN SONSUZ RAHMET VE MERHAMETİNE ULAŞMAKTIR” DEDİ

Başkan Pekmezci: “Miraç alemlerin rabbinin sonsuz rahmet ve merhametine ulaşmaktır”
136 views
10 Mart 2021 - 8:50

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “Miraç alemlerin rabbinin sonsuz rahmet ve merhametine ulaşmaktır” dedi.

Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yeryüzünün iki mübarek mabedi olan, Mescid-i Harâm ve Mescid-i Aksâ’dan göklere uzanan bu kutlu yolculuk, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan büyük bir ufuk, Allah’ın rahmetine, azametine ve kudretine görkemli bir şahitlik, varlığın özüne ve anlamına yapılan ciddi ve samimi bir yolculuktur.

Miraç; ferdi, toplumu ve bütün insanlığı yücelten ve yükselten değerlerle buluşarak, zamanın önemini idrak ve sorumluluk bilinci ile her türlü kötülüklerden arınma ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek, yüce mertebelere ulaşma azmini kuşanmaktır. Miraç; günde 5 vakit namaz ile yükselişin manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajlarını yaşayarak Âlemlerin rabbinin sonsuz rahmet ve merhametine ulaşmaktır.

Miraç, paylaşma, dayanışma, sevgi, saygı ve güzel ahlak gibi değerlerle insani yükseliş için büyük bir fırsat; merhameti azalan kalplerin, eşref-i mahlûkat olma bilinci zayıflayan insanın yeniden dirilişi için en büyük imkândır.

Kullukta ve insani değerlerde en yüce mertebelere yükselişi simgeleyen Miraç gecesinin, zihinlerimize berraklık, kalplerimize ferahlık, akıllarımıza genişlik ve hayatımıza huzur getirmesi dileği ile tüm vatandaşlarımızın ve Türk İslam âleminin mübarek Miraç Kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.